Asmens duomenų naudojimas ir apsauga

www.grizzly.lt svetainėje lankytojo pateikiamus asmens duomenis administruoja UAB „ Mūsų prekyba“, įmonės kodas 301533698, adresas A. Juozapavičiaus g. 8, LT-09311, Vilnius. Asmens duomenys tvarkomi remiantis Bendruoju  duomenų apsaugos reglamentu. Asmens tapatybės duomenys naudojami užsakymo vykdymo tikslais, t.y., identifikuoti pirkėją, išrašyti sąskaitą ir susisiekti su juo dėl apmokėjimo ar prekių pristatymo bei pristatyti užsakytas prekes pageidaujamu adresu.

Duomenys gali būti naudojami ir rinkodaros tikslais siunčiant klientui naujienas bei  informaciją apie akcijas, jei asmuo to pageidauja registruodamasis www.grizzly.lt svetainėje ir pažymėdamas langelį „pageidauju gauti naujienlaiškį“. Jei asmuo naujienlaiškių nepageidauja, jam naujienos ar kita su užsakymu nesusijusi informacija nesiunčiama.a

www.grizzly.lt taip pat saugo tapatybės neatskleidžiančius techninius duomenis (slapukus) bei analitinius duomenis.

Kam reikalingi klientų duomenys?

 1. Užsakymo vykdymo tikslais:  informuoti klientą apie užsakymo eigą, išrašyti sąskaitą, susisiekti su juo dėl apmokėjimo ir perdavimo ar pristatymo pageidaujamu adresu.
 2. Patogesniam svetainės naudojimui. Registruoti vartotojai įveda savo duomenis vieną kartą, o lankantis pakartotinai, jam tereikia prisijungti, o jo kontaktiniai duomenys jau išsaugoti svetainėje. Registruoti vartotojai gali peržiūrėti pirkimų istoriją , keisti savo duomenis, patogiai susisiekti su www.grizzly.lt  komanda, peržiūrėti žinučių istoriją ir kt.
 3. Svetainės veiklos analizei. Stebėdamai svetainės lankytojų interesus, jų atsiliepimus ir pirkimų tendencijas, geriau suprantame kaip tobulinti svetainę, kokias prekes žmonės vertina ir kokias naujienas galime pateikti www.grizzly.lt svetainėje.
 4. Informavimui apie naujienas ir  akcijas. Jei asmuo pageidauja gauti naujienlaiškius, registruodamasis www.grizzly.lt svetainėje, jis  pažymi langelį „pageidauju gauti naujienlaiškį“. Jei asmuo naujienlaiškių nepageidauja, jam naujienos ar kita su užsakymu nesusijusi informacija nesiunčiama.

Kokius duomenis saugome?

 1. Tapatybę atskleidžiančius duomenis:
  1. vardą, pavardę arba įmonės pavadinimą, skirtus identifikuoti klientą ir išrašyti sąskaitą;
  2. telefono nr. ir el.pašto adresą, skirtus susisiekti su klientu dėl užsakymo eigos;
  3. pristatymo adresą, jei pageidaujamas prekių pristatymas;
  4. užsakymų ir mokėjimų istoriją;
  5. susirašinėjimo tarp lankytojo ir www.grizzly.lt atstovų žinutes, e-laiškus, atsiliepimus.

1.1.-1.3. duomenis lankytojas įveda pirmojo apsipirkimo arba registracijos metu. www.grizzly.lt nežino ir nesaugo lankytojo įvedamo slaptažodžio, nes jis yra užšifruotas ir neprieinamas kitiems asmenims.

 1. Techninius duomenis, kurie reikalingi svetainės funkcijų palaikymui:

2.1. IP (interneto protokolo) adresą;

2.2. naudojamą interneto naršyklę, jos versiją,  kalbą, teksto šriftą, ekrano dydį ir pan.

2.3. naršymo istoriją ir elgseną www.grizzly.lt svetainėje.

Šie duomenys svarbūs pagerinti svetainės turinio atvaizdavimą lankytojo naršyklėje ir palaikyti www.grizzly.lt  svetainės funkcijas, kad lankytojas galėtų naudotis visomis jos galimybėmis. Techninę informacija gaunama slapukų dėka. Lankytojas gali nesutikti su slapukų naudojimu ir tokiu atveju ši informacija nėra renkama. Plačiau skaitykite “Slapukų naudojimas”.

Asmeniniai ir techniniai duomenys saugomi Lietuvos teritorijoje.

 1. Trečiųjų šalių teikiamą nuasmenintą informaciją apie lankytojus: amžiaus grupę, lytį, vietovę, interesų sritis, lankomus puslapius, naršymo pobūdį ir pan. Ši informacija naudojama suprasti, kokie žmonės lankosi www.grizzly.lt svetainėje, kokie jų pomėgiai, kuo domisi vartotojai ir atitinkamai kokias prekes ar paslaugas jiems galime pasiūlyti, kaip galime patobulinti svetainę. Tarp šių duomenų nėra asmens tapatybę atskleidžiančios informacijos. Plačiau skaitykite “Analitinė informacija”. Šie duomenys saugomi paslaugą teikiančios trečiosios šalies teritorijoje.

Pirkėjas  visada turi  teisę, pateikęs prašymą, susipažinti su www.grizzly.lt tvarkomais savo asmens duomenimis, sužinoti, kaip jie yra tvarkomi, prašyti ištaisyti, sunakinti duomenis arba sustabdyti jų tvarkymą, kai duomenys tvarkomi nesilaikant LT teisės aktų nuostatų.

Analitinė informacija

UAB „Mūsų prekyba“ naudojasi informacinėmis technologijomis, kurios suteikia duomenų apie lankytojo pomėgius siekiant juos panaudoti svetainės turinio tobulinimui, kad ji labiau atitiktų lankytojų interesus. Tai duomenys apie lankytojo vietovę, naudojamą kalbą, naršyklę ir operacinę sistemą, mobilaus įrenginio modelį, interneto tiekėją, naršymo pobūdį (kokiuose www.grizzly.lt puslapiuose lankotės, kaip dažnai juos vartote, kokiu keliu patekote į svetainę, naudojamus raktažodžius ir pan.), renkama informacija apie amžius grupę, lytį, interesų sritį (pvz., kelionės, sodas ir daržas, maisto gaminimas ir kt.). www.grizzly.lt administracija negauna ir nekaupia informacijos apie neregistruotų lankytojų tapatybę ir negali jų identifikuoti.

Duomenų atskleidimas kitiems asmenims

Jei klientas, pirkdamas prekę, pageidauja pristatyti užsakytas prekes norimu adresu ar į paštomatą, UAB „Mūsų prekyba“ gali perduoti pristatymo vykdymui reikalingus duomenis – pirkėjo vardą, pavardę (arba juridinio asmens pavadinimą), telefono nr., ir pristatymo adresą (arba paštomato adresą) pristatymo paslaugas vykdančiai įmonei.

Asmens duomenys taip pat gali būti perduoti Lietuvos Respublikos teisėtvarkos institucijoms, jei bus būtinybė ir teisinis pagrindas šiuos duomenis atskleisti.

UAB “Mūsų prekyba” įsipareigoja neatskleisti jokios informacijos apie lankytojus kitiems asmenims.

Perkant išsimokėtinai reikalingi papildomi asmeniniai duomenys, kurių prašo lizingo bendrovė tam, kad įvertinti kliento finansines galimybes, pasiūlyti jam optimalias lizingo sąlygas ir sudaryti pirkimo išsimokėtinai sutartį. Šie duomenys suvedami lizingo bendrovės svetainėje, todėl į www.grizzly.lt svetainę jie nepatenka ir UAB “Mūsų prekyba” komandai šie duomenys yra nežinomi. www.grizzly.lt gauna informaciją iš lizingo bendrovės apie tai, ar lizingo sandoris įvyksta ar ne ir atsižvelgiant į tai, išrašomi prekės (-ių) pardavimo dokumentai.

Slapukų naudojimas

www.grizzly.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie renka informaciją apie lankytojo techninę ir programinę įrangą siekiant tinkamai atvaizduoti www.grizzly.lt svetainės turinį bei palaikyti jos funkcijas lankytojo naršyklėje. Slapukai yra nedideli informacijos vienetai (failai), kurie įrašomi lankytojo naršyklėje ir kurie renka bei perduoda duomenis  www.grizzly.lt svetainei apie lankytojo įrenginį. Slapukai, pradeda veikti, kuomet lankytojas duoda sutikimą juos naudoti pirmą kartą patekęs į svetainę. Dalis slapukų nustoja veikti ir yra ištrinami iš lankytojo naršyklės, kuomet ji uždaroma. Visgi yra slapukų, kurie lieka ilgam laikui tol, kol vartotojas jų neištrina pats. Skaitykite kaip išjungti slapukus.

Slapukai teikia informacijos apie lankytojo naudojamą kalbą, naudojamą teksto šriftą, ekrano dydį tam, kad svetainė būtų tinkamu būdu pritaikyta prie lankytojo naršyklės bei įrenginio ir kad svetainės turinys būtų deramai atvaizduotas ekrane. Slapukai reikalingi prekių krepšelio funkcijai palaikyti, įsiminti kokios prekės į jį įdėtos užsakymo vykdymui. Tam reikalingi duomenys apie naršyklės tipą, IP adresą.

Slapukai gali atsiminti suvedamus duomenis pildomų formų laukeliuose tam, kad automatiškai pasiūlytų užpildyti laukelių  turinį, kuomet pradedate juos pildyti e-parduotuvėse ar kitose svetainėse. Taip supaprastinamas teksto įvedimas. Slapukai gali išsaugoti prisijungimo prie www.grizzly.lt duomenis ir prisiminti juos pakartotinai lankantis svetainėje. Slapukai taip pat saugo informaciją apie naršymo trukmę, naršymo sutrikimus, tam, kad ateityje šių sutrikimų galima būtų išvengti.

Taip pat naudojami saugos slapukai, kurie filtruoja ir apsaugo įrenginį nuo kenkėjiškų programų kodų įsiterpimo (angl. Cros-site scripting attacks).

Minėti slapukai renka techninę informaciją ir yra būtini užtikrinti sklandų naršymą ir visavertį svetainės funkcionavimą lankytojo įrenginyje. Kartą davus sutikimą naudoti slapukus, to nereikės daryti pakartotinai kiekvieną kartą besilankant www.grizzly.lt svetainėje, jei slapukai nebuvo ištrinti naršyklėje

Daugiau apie slapukus Europos komisijos svetainėje.

Ryšio ir duomenų talpyklos saugumas

www.grizzly.lt svetainėje įdiegtas SSL (angl. Secure Socket Layer) sertifikatas, kuris užšifruoja informaciją siunčiamą tarp lankytojo naršyklės ir www.grizzly.lt svetainės HTTPS protokolu. Tokiu būdu užtikrinamas saugus ryšys ir lankytojo duomenų apsauga ryšyje  tarp lankytojo įrenginio ir www.grizzly.lt svetainės. Internetinio puslapio, apsaugoto SSL sertifikatu, adreso įvedimo juostoje pateikiamas žalios spynos simbolis, patvirtinantis puslapio saugumą. www.grizzly.lt svetainėje SSL sertifikatu apsaugoti puslapiai, kuriuose lankytojas įveda savo asmens bei mokėjimo duomenis: prisijungimo, prekių krepšelio, užsakymo, apmokėjimo ir kiti puslapiai. Daugiau apie SSL sertifikatą.

Vartotojo slaptažodis yra šifruojamas be atkodavimo galimybės, todėl jis žinomas tik pačiam lankytojui.

Prisijungimo prie elektroninių mokėjimų ir lizingo sistemų duomenys įvedami bankų ar Paysera puslapiuose, todėl www.grizzly.lt ši informacija neprieinama.

Visi duomenys saugomi serveryje ir yra prieinami tik UAB “Mūsų prekyba” vadovui paskirtiems asmenims. Duomenys saugomi šiuolaikinėse serverių saugyklose, kurias ištisą parą saugo apsaugos komanda. Patekimas į jas yra griežtai kontroliuojamas ir fiksuojamas.

Duomenų ištrynimas

Norint pašalinti savo paskyrą www.grizzly.lt svetainėje ir ištrinti visus susijusius asmens duomenis, prašome rašyti info@grizzly.lt.

UAB “Mūsų prekyba” saugo visus pirkimo dokumentus 10 metų nuo pirkimo datos LR teisės aktuose numatyta tvarka. Visgi klientai turi teisę “būti pamiršti” ir ištrinti visus su jais susijusius duomenis, įskaitant pirkimo dokumentus. Tokiu atveju reikia kreiptis raštu į UAB “Mūsų prekyba” administraciją.